Klub

Historia klubu

15 czerwca 2012

Początek istnienia klubu. Z inicjatywy grupy pasjonatów futbolu powstaje pierwszy w Polsce juniorski klub futbolu amerykańskiego.

2012

11 października 2012 roku nasza inicjatywa zostaje wsparta przez Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego. W ramach grantu otrzymujemy 25 sztuk sprzętu futbolowego (kasków i ochraniaczy na ramiona). 13 października zostaje przeprowdzona pierwsza rekrutacja na boisku Ogrodu Jordanowskiego nr 2 przy ul. Przybyszewskiego 30A w Poznaniu. W listopadzie tego roku z racji dużego zainteresowania treningami w naszym klubie młodzieży powyżej 17 roku życia zapada decyzja o starcie programu seniorskiego.

2013

Drużyna seniorska prowadzona przez Karola Siliwoniuka startuje w rozgrywkach PLFA8 zajmując trzecie miejsce w grupie D z bilansem 2 zwycięstw i dwóch porażek.

Drużyna juniorska prowadzona przez Bartłomieja Kimnesa i Karola Siliwoniuka zajmuje drugie grupie miejsce w Grupie D  i z bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek awansuje do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Ostatecznie swój debiut juniorzy kończą na siódmym miejscu w kraju.

2014

Drużyna seniorska prowadzona przez Karola Siliwoniuka debiutuje w rozgrywkach futbolu jedenastoosobowego PLFA2. Debiut kończy zajmując czwarte miejsce w grupie Północno-Zachodniej z bilansem 1 zwycięstwa i 5 porażek.

Drużyna juniorska prowadzona przez Bartłomieja Kimnesa i Karola Siliwoniuka zajmuje pierwsze grupie miejsce w Grupie Zachodniej z bilansem 3-1 i awansuje do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów.  W turnieju finałowym przegrywa półfinał i ostatecznie kończy rozgrywki na czwartym miejscu w kraju.

2015

Drużyna seniorska prowadzona przez Macka Rakowskiego zajmuje drugie miejsce w grupie Północno-Zachodniej z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. W ćwierćfinale przegrywa z Warsaw Dukes.

Drużyna juniorska prowadzona przez Bartłomieja Kimnesa i Karola Siliwoniuka zajmuje pierwsze grupie miejsce w Grupie Centralnej z nie przegrywając meczu i awansuje do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. W turnieju finałowym w dramatycznych okolicznościach przegrywa ćwierćfinał i ostatecznie po repasażach zajmuje 5 miejsce z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki w całych rozgrywkach.

2016

Drużyna seniorska prowadzona przez Patricka Perrigue zajmuje trzecie miejsce w grupie Zachodniej z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Nie awansuje do fazy play-off.

Drużyna juniorska prowadzona przez Bartłomieja Kimnesa i Karola Siliwoniuka debiutuje w rozgrywkach futbolu jedenastoosobowego. W debiucie zajmuje pierwsze miejsce w Grupie Zachodniej nie przegrywając meczu. W półfinałach młodzi Patrioci pokonują Warsaw Eagles. W finale przegrywają z drużyną Panthers Wrocław zostając Wicemistrzem Polski.