Łatwe otwarcie sezonu Patriotów

Biuro Prasowe PLFA 10 lipca 2016

Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wielkopolski 45:8

W rozegranej w dniach 9-10 lipca czwartej zmagań w PLFA II zwycięstwa odniosły drużyny Dragons Zielona Góra, Patrioci Poznań i Silvers Olkusz.

Do Poznania gorzowianie pojechali z bardzo skromnym liczebnie składem i bez dwóch podstawowych zawodników – centra Damiana Pietryczko i rozgrywającego Tomasza Martynowa. Pod nieobecność pierwszego rozgrywającego w rolę rozgrywającego wcielił się trener Stalowców Emil Mikuła.

Mimo nerwowego początku, jako pierwsi punkty zdobyli gospodarze za sprawą krótkiego biegu ich rozgrywającego Joachima Krügera. Już na początku drugiej kwarty, pierwsze i jak się okazało później jedyne przyłożenie w tym meczu Stalowcy zdobyli po krótkim podaniu Mikuły do Dawida Pawlaka. Po skutecznym podwyższeniu za dwa punkty w wykonaniu Pawła Łokociejewskiego goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Następne minuty należały do gospodarzy – dwa przyłożenia świetnie dysponowanego Tomasza Gajewskiego i bardzo długa akcja punktowa Kamila Kwiatkowskiego pozwoliły poznanianom zapewnić sobie 18-punktowe prowadzenie.

Po wznowieniu gry po przerwie, dominacja grających po raz pierwszy w tym sezonie Patriotów była niezaprzeczalna. Podobnie jak w drugiej kwarcie, w trzeciej gospodarze uzyskali trzy przyłożenia. Tym razem prócz Kwiatkowskiego i Gajewskiego po krótkim biegu zapunktował Olgierd Bartoszak. Po tych akcjach przewaga drużyny z Wielkopolski przekroczyła 35 punktów, a co za tym idzie sędziowie przestali zatrzymywać zegar po kolejnych zagraniach. W ostatniej, ekspresowej kwarcie żadnej z drużyn nie udało  się zdobyć punktów i mecz zakończył się okazałym triumfem Patriotów 45:8.

– Spodziewaliśmy się cięższej przeprawy. Stal dysponowała wąskim składem i sam ten fakt stawiał nas w dobrym położeniu. Na początku meczu mieliśmy jednak problemy. Najpierw straciliśmy piłkę, później obrona zagrała niepewnie, ale szybko wróciliśmy na właściwy tor i wygraliśmy przekonująco – powiedział Karol Siliwoniuk, prezes Patriotów Poznań.

– Wąski skład i brak podstawowego rozgrywającego były jednymi z głównych powodów, dla których dzisiaj przegraliśmy. Na pewno z niezłej strony zaprezentował się nasza defensywa. Współpraca w tej formacji jest coraz lepsza, ale nadal mamy nad czym pracować – skomentował Sergey Ovcharenko, koordynator obrony Stali Gorzów.

Po dwóch porażkach na otwarcie sezonu Stal poszuka pierwszego zwycięstwa 13 sierpnia, gdy we Wrocławiu zmierzy się z Panthers B. Tego samego dnia w Poznaniu Patrioci derbowo zagrają z Kozłami B.

Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wielkopolski 45:8 (7:0, 19:8, 19:0, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Joachima Krügera po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

II kwarta
7:8 przyłożenie Dawida Pawlaka po 7-jardowej akcji po podaniu Emila Mikuły (podwyższenie za dwa punkty Paweł Łokociejewski)
14:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)
20:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 82-jardowej akcji po podaniu Joachima Krügera
26:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 32-jardowej akcji biegowej

III kwarta
32:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 4-jardowej akcji biegowej
38:8 przyłożenie Olgierda Bartoszaka po 2-jardowej akcji biegowej
45:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

MVP meczu: Tomasz Gajewski (running back Patriotów Poznań)