Patrioci rozpoczynają sezon!

06 kwietnia 2018

BANNER-NA-MECZ-Z-KATOWICAMI

Już w sobotę  7.  kwietnia Patrioci Poznań zainaugurują sezon 2018 w Katowicach. Poznańska drużyna rozpocznie rozgrywki w nowej lidze- LFA.

Liga Futbolu Amerykańskiego to nowa federacja zrzeszająca 28 wiodących klubów futbolu amerykańskiego, które wnoszą wieloletnie doświadczenie sportowe i organizacyjne. Przed zawodnikami z Poznania nie lada wyzwanie, ponieważ zmierzą się w sobotnim meczu z drużyną Silesia Rebels, która w ubiegłym sezonie grała w PLFA I. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego powołana do życia w 2006 roku, dzieliła się na: TOPLIGĘ, PLFA I, PLFA II oraz PLFA 8 . W sezonie 2015 w PLFA grało 89 drużyn, aktualnie zostało w niej 13 zwespołów.

Patrioci poprzedni sezon skończyli jako wicemistrzowie PLFA II, awansując do PLFA I, jednakże ze względu na rozłam i powstanie nowej Ligi nigdy nie zagrali w wyższej klasie rozgrywkowej. Taka okazja nadarza się w tym sezonie. Drużyna z serca Wielkopolski mierzyć się będzie z najlepszymi zespołami w kraju. Katowicka drużyna ma za sobą jeden rozegrany zwycięsko mecz z drużyną Wilków Łódzkich. Nie zniechęca to jednak poznańskich zawodników, którzy pomimo krótkiego off-seasonu (okres dzielący dwa następujące sezony, który zawodnicy poświęcają na przygotowanie i treningi)  dają z siebie wszystko, żeby skończyć sezon na pierwszym miejscu grupowej tabeli.

 

Jesteśmy bardzo zmotywowani przed meczem w Katowicach. Trenujemy bardzo ciężko i jedziemy tam po to żeby wygrać , jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i psychicznie do nadchodzącego meczu i mam nadzieję, że uda nam się to zaprezentować. ”- wypowiada się jeden z kapitanów drużyny, RB #87  Tomek Gajewski.

Mecz odbędzie się na Boisku bocznym Stadionu Śląskiego o godzinie 17:30. Kolejny mecz Patriotów Poznań odbędzie się już 15 kwietnia z drużyną Angels Toruń na poznańskim Golęcinie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wszystkie mecze poznańskiej drużyny.

Transmisja live meczu vs Silesia Rebels : https://youtu.be/NhRi9jaAi0A

Biuro Prasowe KS Patrioci Poznań