Start sezonu PLFA J-8

Karol Potaś - Biuro Prasowe PLFA 02 maja 2017

Z początkiem maja ruszają jedne z najważniejszych rozgrywek w Polsce – futbolowe ósemki juniorów. To tutaj wielu zawodników po raz pierwszy poznaje czym jest futbol i pasja do sportu. Tu odnosi pierwsze zwycięstwa i porażki oraz prezentuje swój talent. W tym roku do zmagań przystąpiło 13 zespołów. Wszystkie chcą zagrać w lipcowym turnieju finałowym, a tytułu broni ekipa Bielawa Owls. Jak to będzie w tym roku? Zapraszamy na przedstartowy raport PLFA J-8.

Turniej w Poznaniu – 6 maja

Na Golęcinie rywalizować będą Patrioci, Kozły i połączona drużyna Młodych Husarzy z Ułanami Barlinek. Szczególnie interesująco zapowiadają się wewnętrzne derby miasta, bo nie brakuje zawodników, którzy grali zarówno w jednej, jak i drugiej futbolowej ekipie.

Patrioci będą chcieli pokazać, że to ich system szkolenia najbardziej się sprawdza w futbolu amerykańskim. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że m.in. bardzo utalentowany junior Jakub Sowa zagra w ekipie rywali zza miedzy.

– Kuba był kiedyś naszym zawodnikiem. Odszedł jednak się do toruńskich Aniołów, a teraz dołączył do Kozłów. Z pewnością jest to jakiś dodatkowy smaczek zmagań, ale priorytetem jest dla nas to, by młodzi zawodnicy nabierali boiskowego obycia. Mimo, że kadra w porównaniu z poprzednim sezonem jest zmieniona, to wierzę, że Patrioci pokażą się z dobrej strony. W sparingach młodzi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, chociaż gra w lidze jest oczywiście zupełnie czymś innym i będzie dla większości z nich nowością – przedstawia prezes i defensywny koordynator juniorów Patriotów, Karol Siliwoniuk.

– Mam wrażenie, że w tych rozgrywkach nie mieliśmy jeszcze nigdy tak mocnej drużyny, jak ta która mamy w tym roku – mówi Bartosz Wika, prezes Kozłów. – Mieliśmy mocną kadrę, a przed startem turnieju jeszcze się dodatkowo wzmocniliśmy. Wiem, że stać nas w juniorskich ósemkach na wielkie rzeczy – dodaje Wika.

Jedyna zamiejscowa drużyna w stawce, ekipa Husarzy i Ułanów – nie przyjeżdża jednak w delegację jako dostarczyciel zwycięstw. Goście z województwa zachodniopomorskiego liczą na niespodzianki.

– Kontynuujemy program rozgrywek J-8 z ubiegłego roku i myślę, że mamy bardzo ciekawy zespół. Nie narzekamy na skład. Jedynym problemem z jakim musieliśmy się uporać, były braki sprzętowe, ale i te są już za nami. Dlatego nie możemy się doczekać startu w Poznaniu – opowiada Roman Łakomiak, menadżer Husarii.
Juniorskie ósemki czas zacząć!